Uudised

  • „Aitäh abi eest. Mu tütar on õpingutes märkimisväärselt edasi arenenud, muutunud enesekindlamaks oma teadmistes ning saanud motivatsiooni õppimiseks.”

    „Siin luuakse soe ja toetav õhkkond, kus minu õpilane tunneb end tähtsa ja võimekana.”

    „Tänu toetusele ületab minu laps keelebarjääri ja õpib enesekindlalt oma mõtteid väljendama.”

  • Esimese klassi õpilane: „Tundides on mul raske uusi sõnu mõista, aga siin selgitab õpetaja neid teisiti, ja siis saan ma aru.”

    Neljanda klassi õpilane: „Kui ma ei tea mõnda sõna, aitab õpetaja selle tähendust seletada, ja mul on lihtsam õppida eesti keeles.”

  • Looduslikest materjalidest jõulupuu valmistamine on pühade ajal juba tavaline asi. Kas seda on
    võimalik taaskasutatud materjalidest valmistada? Jah, see on võimalik! Loomingulised lapsed on
    sellega edukalt hakkama saanud!

  • Just sellel teemal toimus meie keskuses TAK+ psühholoogi loeng, kus anti konkreetseid nõuandeid lapsevanematele. Kahjuks ei tulnud loengule kõik varem registreerunud vanemad. Algul tahtsin rõõmustada, et ilmselt teavad vanemad juba kõike ja saavad raskustega edukalt hakkama. Kuid sain ootamatu nõu kogenud Tallinna haridustöötajalt: psühholoogi loengut ei tohi vanematele pakkuda vaid 5 euro eest. Sellisel juhul arvavad vanemad, et tegemist on millegi ebaolulisega. Pange hinnaks 30 eurot ja näete palju suuremat huvi.

    Keskuse poolelt oli selge üllatus selle üle, kui spetsiifiline on töö vanematega Tallinnas.

  • Miks see on oluline ja kuidas alustada?

    Meie Keskus korraldas sellel teemal mitmeid õppeüritusi Tallinna linna Keskkonnaameti rahalisel toetusel.

    Lihtsad sammud õpilaste poolt võivad olla panuseks planeedi säilitamisse. 6. klassi lapsed arvutasid välja, mitu kilogrammi koolitarbeid (pliiatsid, viltpliiatsid, pliiatsid, pliiatsitopsid jne) igaüks neist kolme aasta jooksul prügikasti viskab. Arvud olid muljetavaldavad. Mida saaks juba praegu selle vastu teha? Sellele küsimusele otsiti vastust.

    Tulemus: Väikesed sammud — suured muutused.

  • Tallinna Linnavalitsuse toetus võimaldab meie keskusel viia läbi koolitusi kooli õpilastele. Üks neist oli pühendatud VEELE.

    Miks on oluline hoida vett, kuidas seda puhastatakse ja mida saab igaüks meist teha, et kaitsta seda väärtuslikku ressurssi reostuse eest? Nendele küsimustele otsisid vastuseid 5., 6. ja 7. klassi õpilased.

    Vee filtreerimise eksperiment näitas, kui pikka teekonda vesi läbib, enne kui see meie kraanidesse jõuab. Selgus, et on palju viise, kuidas igaüks meist saab aidata vett kaitsta. Need lihtsad, kuid tõhusad tegevused leiti ja arutati tunnis. Tulemus: Hoidke vett juba täna, et see saaks homme elu säilitada!

  • TAK+ keskus jätkab koolitusi ja reaalset praktilist abi kõigile õppeprotsessis osalejatele. Registreerimine on avatud. Olete oodatud liituma.

    Meie Keskus viib 1. ja 4. klassi õpilastele läbi huvitavaid õppetegevusi loodusloo ja matemaatika vallas, et aidata neil edukalt eesti keeles riikliku õppekava järgi koolis õppida.

    Me aitame praegustel 3. klassi õpilastel üle minna eestikeelsele õppele tulevases 4. klassis. Meie keskuse tunnid aitavad rikastada eesti keele sõnavara, mis on vajalik 4. klassi õppeainete õppimiseks.

    Aitame kodutööde tegemisel, õpioskuste arendamisel, kasutame loovaid tegevusi ja korraldame jalutuskäike värskes õhus.

    Iga kuu pakume temaatilisi loenguid vanematele, kelle lapsed on juba läinud või lähevad eestikeelsele õppele.

  • Meie Keskus pakkus 4. klassi õpilastele tõelise seikluspäeva! Nad läksid ebatavalisse kohta — Eesti Kaevandusmuuseumisse, et sukelduda maa-aluste tunnelite, raske kaevurielu ja saladuste maailma, mida maa sügavused endas hoiavad.

    Kohale jõudes tundus, nagu oleksid lapsed sattunud teise maailma: siin olid kõikjal kaevuritööriistad, suured ja rasked vagunid ning kiivrid, mida iga õpilane rõõmuga pähe pani. Kogenud giidi saatel astusid nad kaevandusse, kus nende ees hakkasid avanema kaevurielu saladused. Juba laskudes tundus kõik natuke hirmutav ja põnev: siin valitses jahedus, laternate valgus vilkus hämaralt ja kiviseinad justkui sosistasid lugusid neist, kes kunagi töötasid neis süngetes, kuid uskumatult huvitavates tunnelites.

    Maa sügavustesse jõudes said lapsed teada, kuidas põlevkivi kaevandati, milline oli kaevuri tööpäev, mida nad sõid ja millest unistasid maa all töötajad. Küll oli see raske! Aga vaatamata töötingimuste raskusele hõljus siin vendluse, julguse ja tugeva sõpruse vaim.

    Aeg lendas märkamatult. Maa peale tagasi jõudes tundus, nagu oleksid lapsed tulnud tagasi teisest ajastust, täis muljeid ja lugupidamist nende vastu, kes olid oma elu pühendanud kaevandusele. See reis andis neile mitte ainult uusi teadmisi, vaid õpetas ka hindama ja hoidma teiste inimeste tööd ning säästlikult suhtuma energiaallikatesse.

  • Hiljuti suundusid meie noored uurijad unustamatule reisile looduse maailma – botaanikaaeda! See oli suurepärane võimalus sukelduda värvide, lõhnade ja avastamata imede täis maailma.

    Niipea kui me aeda sisenesime, püüdsid laste pilku hiiglaslikud palmid, justkui muinasjutulised hiiglased. Laste näod särasid – nad seisid taimede kõrval, mis võiksid „mäletada“ aegu, mil polnud ei telefone ega arvuteid!

    Üks kõige haaravamaid hetki oli troopiliste taimede kasvuhoone – astud sisse ja oled justkui troopilises metsas. Kui me jõudsime kaktuste alale, ei jõudnud laste imestus vaibuda. Mõned lapsed nägid esimest korda hiiglaslikke kaktuseid – selliseid, mida tavaliselt näidatakse kaugete kõrbete kohta käivates filmides.

    See reis botaanikaaeda laiendas mitte ainult silmaringi, vaid inspireeris lapsi, äratades neis austust ja huvi looduse vastu. Nüüd teavad nad kindlalt, et taimede maailm on midagi palju enamat kui lihtsalt puud ja lilled.

  • Pakume abi kodutööde tegemisel, õpioskuste arendamist, loovaid tegevusi ja jalutuskäike värskes õhus.

    Täpsemat teavet leiate siit:

    https://takpluss.eu/events/pikapaevaruhm-1-4-klasside-opilastele/


  • Kutsume 3. klassi õpilasi õppetegevusele. Tunnid aitavad rikastada eesti keele sõnavara, mis on vajalik 4. klassi õppeainete õppimiseks.

    Täpsemat teavet leiate siit:

    https://takpluss.eu/events/eesti-keel-teise-keelena/

  • Meie Keskus ootab 1. ja 4. klassi õpilasi huvitavatele loodusloo ja matemaatika õppetegevustele, et aidata neil edukalt riikliku õppekava järgi eesti keeles koolis õppida.

    Täpsemat teavet leiate siit:

    https://takpluss.eu/events/1-klassi-opilastele/

  • Meie Keskus pakub igakuiseid temaatilisi loenguid lapsevanematele, kelle lapsed on eesti õppekeelele üle läinud või lähevad üle.

    Täpsemat teavet leiate siit:

    https://takpluss.eu/events/lastevanematele/